Doprava

Autobusem a vlakem

Špindlerův MlýnZ Prahy Florence i z Černého Mostu jezdí přímo do Špindlerova Mlýna po celý den hned několik autobusových přepravců. Jízda trvá v závislosti na výchozí stanici asi tři hodiny, přičemž jízdenka stojí mezi 120 Kč a 160 Kč.

Při cestě z Brna, Ostravy, ale i dalších měst jihovýchodu a východu České republiky se v drtivé většině případů vyplatí naplánovat cestu skrze Hradec Králové. Z tamějšího terminálu hromadné dopravy jezdí do Špindlerova Mlýna pravidelné autobusové spoje, z nichž některé jsou přímé a jiné vyžadují přestup například ve Vrchlabí.

Autem

Špindlerův Mlýn
Pro cestující z Prahy či z Jižních a Západních Čech je nejvýhodnější jízda po R10 směrem k Mladé Boleslavi a dále skrze obec Sobotka až do Jičína. Odsud se dále vydají směrem k Nové Pace a přes Vrchlabí až do Špindlerova Mlýna.

Lyžaři z Ústí nad Labem, Liberce a přilehlých regionů nejlépe udělají, pokud vyrazí směrem na Tanvald, Jablonec nad Jizerou, Jilemnici a Vrchlabí, odkud je to do Špindlu již jen kousek. Celkově jim cesta zabere asi hodinu a půl.

Turisté z Brna, Ostravy, Olomouce a vůbec celé Moravy a Slezska se musejí nejprve dopravit do Hradce Králové. Z něj cesta do Špindlerova Mlýna trvá již jen hodinku a půl a protnete při ní města Hořice, Hostinné a Vrchlabí.

Skibusy

Po Špindlerově Mlýně jezdí i čtveřice skibusů, jízdné zdarma platí ve všech těchto spojích:

  • Linka 1: Montána, Harmony, Bedřiška, Bytovky, Artex, Jánošík, Autobusové nádraží, Lomnice – Centrum, Skiareál Svatý Petr, Zvon, Horal, Kristýna, Areál Stoh, Adélka
  • Linka 2: Horal, Zvon, Skiareál Svatý Petr, Lomnice – Centrum, Medvědín
  • Linka 3: Labská, Hromovka, Medvědín
  • Linka 4: Špindlerův Mlýn – Špindlerova bouda
   

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *