Sportovní a kulturní vyžití

Špindlerův Mlýn a jeho okolí nabízí kromě klasického sjezdového lyžování celou řadu dalších sportovních a kulturních aktivit.

Aquapark Špindl

Přímo ve Špindlerově Mlýně se nachází moderní aquapark Špindl, který vám nabízí hned několik tobogánů a dalších zajímavých atrakcí. Nechybí mezi nimi třeba vířivky, divoká řeka, vlnobití, sauna, nebo vodní pára.

Teplota v bazénu je nastavena na velmi příjemných 28°C, ve vířivkách pak na 33°C. Děti mají k dispozici velkou houbu s cákající vodou a nerezovou skluzavku. Celý aquapark je otevřen denně od 12:00 do 20:00.

Celodenní vstupné pro jednotlivce vás vyjde na 350 Kč (měsíce červenec a srpen) resp. 300 Kč. (Aktualizováno v létě 2012.)

Kde? Špindlerův Mlýn 300, 543 51 Špindlerův Mlýn, http://www.aquaparkspindl.cz/

Běžecké trasy

Přímo v Horních Mísečkách – Medvědíně a na Svatém Petru se nachází i několik běžeckých tratí o celkové délce téměř 100 kilometrů. Všechny jsou pravidelně upravované.

Bobová dráha

Pakliže jste se toužili vtělit do hrdinů filmu Kokosy na sněhu, s bobovou drahou Happyworld ve Špindlerově Mlýně nyní máte ideální příležitost. Na 1 400 metrech dráhy vás krom dvaadvaceti zatáček a třech tunelů čeká i pětice terénních zlomů.

Na dráze se díky osvětlení dá jezdit i po setmění, přičemž se vůbec nemusíte obávat, že byste se převrhli podobně jako Jamajčani ve filmu. Rychlost bobu si určujete sami pomocí brzy, a tak si jízdu mohou užít i děti. Ty do osmi let však smějí jezdit pouze v doprovodu rodičů.

Jedna jízda vyjde dospělou osobu na 90 Kč, pětice jízd pak na 350 Kč. Děti do 140 cm zaplatí za jednu jízdu 70 Kč, za pět jízd 250 Kč. (Aktualizováno v létě 2012.)

Kde? Bedřichov 127, 543 51 Špindlerův Mlýn, http://www.bobovka.cz

Kino

Městské kino Špindlerův Mlýn se nachází v prostorách Vojenské zotavovny Bedřichov. Představení začínají zpravidla v 19:30, dětská představení pak o hodinu dříve.

Aktuální program naleznete na stránkách Turistického informačního centra.

Kde? Vojenská zotavovna Bedřichov, Bedřichov 62, 543 51 Špindlerův Mlýn

Přemostění alias zip-line

Milovníci adrenalinu mohou ve Špindlu vyzkoušet i lanovou skluzavku přes přehradní hráz Labská. Že nevíte, v čem atrakce, známá i pod anglickým názvem zip-line, spočívá? Přes hluboké údolí s nádherným výhledem se natáhne lano, na které se připevní zabezpečená skluzavka.

Vy se následně obléknete do speciálního postroje a jste připevněni k oné skluzavce a poté si již jen vychutnáváte ničím nerušený pocit jízdy po laně napříč údolím.

Atrakci ve Špindlerově Mlýně provozuje agentura Yellow Point. Jedna jízda vás vyjde na 150 Kč, permanentka na pět jízd stojí rovných 500 Kč.

Kde? Přehradní hráz Labská, atrakci můžete objednávat na adrese http://www.yellow-point.cz/

Snowpark

Ve spodní části SkiAreálu Špindlerův Mlýn, poblíž černé sjezdovky, se nachází i kvalitní snowpark se čtyřmi různými drahami. Milovníci snowboardu se mohou projet na snowparku Hromovka, crossové trati, Big Airu a Halfpipe.

Kde? BILLABONG Snowpark Svatý Petr, 543 51 Špindlerův Mlýn

Tandem Paragliding

Nádherný výhled na celé Krkonoše můžete zažít i z pohledu ptačí perspektivy. Stačí si objednat paraglidingový let, kdy se přes údolí sklouznete s kvalifikovaným pilotem. Jeden let stojí 1 860 Kč (aktualizováno léto 2012) a podle aktuálních podmínek se létá buď z lokalit Medvědín či Pláně – Svatý Petr.

Skvělý zážitek si můžete objednat již nyní na stránkách agentury Yellow Point – http://www.yellow-point.cz/

Yellow Point

Yellow Point je sportovní agentura, která vám přímo ve Špindlerově Mlýně připraví zajímavý program dle vašeho přání. Z těch adrenalinových zážitků se jedná třeba o jízdu na sněžném skútru, jízdu na obrovské nafukovací duši nebo jízdě se psím spřežením.

Atrakcí, která nevyžaduje sníh, je i adventure park s obří houpačkou, Jákobovým žebříkem, chůzí po kládě ve výšce 13 metrů nad zemí nebo bungeetrampolínou.

Kde? Svatopetrská 278, 543 51 Špindlerův Mlýn, http://www.yellow-point.cz/

   

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *