Na kole

Špindlerův Mlýn je velkým lákadlem i pro vyznavače mountbikových sjezdůŠpindlerův Mlýn je mezi turisty velmi oblíben i v létě. Krom téměř dvou stovek kilometrů tras pro pěší turisty správci připravili i sto kilometrů značených tras určených cyklistům. Patří se však upozornit, že jízda mimo vyznačené cesty je zejména v Krkonošském národním parku přísně zakázána.

Cyklotrasy

Převýšení až 700 metrů slibuje cyklovýlet ze Špindlerova Mlýna směrem ke Svatému Petru, Pláni, Kopřivníku, Strážné, Mlýnským Domkům, Kamennému Mlýnu, Dolním Dvoru a končícím v Lánově, který leží přibližně 470 metrů nad mořem. Tato trasa se řadí spíše k těm kratším, neboť je dlouhá 22 kilometrů.

To o tři kilometry delší je výlet ze Špindlerova Mlýna do Jilemnice, při kterém překonáte převýšení přes 750 metrů. Nejprve se ze Špindlu vydáte do Medvědína a poté na Horní Mísečky, Třídomí, Na Rovince, Benecko, Horní Štěpanice, Dolní Štěpanice, Hrabačov, až sjedete do Jilemnice.

Třetím tipem na cyklovýlet je lahůdka v podobě mountbikové sjezdové tratě přímo ve Špindlerově Mlýně. Při sjíždění technicky náročné, téměř tříkilometrové tratě, překonáte převýšení 450 metrů a svezete se po modré sjezdovce, která zčásti vede i lesem. Jednodenní vstup na tuto trasu je 300 Kč, přičemž se startuje od horní stanice lanovky Svatý Petr – Pláň.

Cyklobusy

V létě jsou turistům k dispozici i pravidelně vypravované cyklobusy. V provozu jsou zpravidla od začátku června do konce září, přičemž obvykle jezdí o víkendech a svátcích – v průběhu prázdnin pak denně.

Veškeré vozy jsou speciálně upraveny tak, aby pobraly minimálně 15 jízdních kol, za které se platí příplatek 10 Kč. Ve vozech jinak platí standardní jízdné daného přepravce.

Cykloservisy a půjčovny kol

Pokud vás při projížďkách po okolí Špindlerova Mlýna postihnout potíže s vaším bicyklem, nemusíte zoufat. Ve Vrchlabí totiž působí firma Cyklo Sport Marpole (Krkonošská 190, telefon +420 499 423 865), která se kromě prodeje cyklistických potřeb zabývá právě i servisem kol.

Pokud byste se rádi projeli po některé z krkonošských cyklostezek, avšak nemáte v daný moment své vlastní kolo, můžete využít služby některých dalších půjčoven. Přímo ve Špindlerově Mlýně fungují například tyto:

  • Rossi Sport, Svatopetrská 278 – Dům Služeb, 543 51 Špindlerův Mlýn, telefon +420 499 433 348
  • Sportservis Hotel Horal, Svatopetrská 280, Špindlerův Mlýn 543 51, telefon +420 603 119 272
   

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *